64. rocznica Powstania Warszawskiego

opublikowano: 2008-07-19 12:31
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Koncerty zespołu Apocalyptica, a do tego inscenizacje walk i koncerty jazzowe. Wszystko to w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.
REKLAMA

27 lipca w Warszawie rozpoczną się obchody kolejnej rocznicy powstania z 1944 roku. Potrwają one do 10 sierpnia. Przedstawiamy najważniejsze imprezy pierwszych dni uroczystości.

27 lipca o godziny 20:30 odbędzie się koncert „Pamiętamy 44...” w ramach którego wystąpi zespół Apocalyptica.

30 i 31 lipca, a także 1 sierpnia od godziny 20:30 na dziedzińcu Muzeum Powstania Warszawskiego będzie działać Kino Plenerowe.

1 sierpnia o 22:00 w tym samym miejscu wystawiony zostanie także spektakl „Hamlet 44” w reżyserii Pawła Passiniego. W tym samym dniu będą mieć miejsce uroczystości wspomnieniowe m.in. na Kopcu Powstania Warszawskiego i przy Pomniku Polegli Niepokonani.

2 sierpnia o 22.00 raz jeszcze zostanie wystawiony „Hamlet 44”, a wcześniej (o 18:00) w Audytorium Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się widowisko literackie „Dwunastu gniewnych” w reż. Piotra Ratajczaka.

Pełny program imprez związanych z rocznicą znajduje się na stronach muzeum.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone