Expose * 3

opublikowano: 2008-07-15 20:50
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Czyli jakie zmiany czekają „Histmag.org”? Opowiadają: Kamil Janicki, Michał Świgoń i Piotr Pielach.
REKLAMA

Kamil Janicki:

Zmiana sposobu zarządzania redakcją może zdziwić i zaniepokoić, zapewniam jednak, że nie zamierzamy wykonywać „wolty o 180 stopni” ani wywoływać żadnej rewolucji. „Histmag” nie stanie się nagle portalem motoryzacyjnym ani internetowym serwisem kucharskim. Zamierzamy dalej zajmować się tym co do tej pory, ale chcemy to robić lepiej i sprawniej.

„Histmag” przeżywa od kilku miesięcy poważne problemy, przejawiające się przede wszystkim w małej liczbie artykułów i rzadkich aktualizacjach. Po długich dyskusjach doszliśmy do wniosku, że jedyną możliwością rozwoju serwisu jest profesjonalizacja redakcji. Obok grupy hobbystów musi istnieć kilka osób, które będą traktować „Histmaga” jak pracę. Dzięki temu unikniemy zastojów w publikacji tekstów, odpowiedziach na maile, itp.

„Histmag” będzie serwisem aktualizowanym codziennie. Tak, by każdy miłośnik historii, wchodząc na nasze strony, nie odczuwał zawodu związanego z pustkami. Wiele czasu i uwagi poświęcę naszym współpracownikom — zarówno tym aktualnym, jak i potencjalnym. To przecież od nich zależy sukces serwisu. Będę starał się także promować ich na naszych łamach zdecydowanie bardziej niż dotychczas — pojawią się m.in. rankingi, katalog autorów, każdy z nich będzie mógł też umieścić krótką informację o sobie, widoczną dla innych użytkowników.

Znacznie większy niż do tej pory nacisk zostanie położony na teksty dotykające kontrowersyjnych i popularnych tematów, a także na tzw. „ciekawostki”. Preferowane będą reportaże, fotoreportaże, relacje z imprez, felietony, teksty interwencyjne, wywiady. Dotąd „Histmag” był głównie wortalem „naukowym”. Teraz chcemy skupić się także na dziennikarstwie. Teksty powinny być: na ciekawy temat, na czasie i interesująco napisane. Chciałbym też, aby w „Histmagu” obok właściwej historii znalazło się miejsce dla pokrewnych dziedzin: archeologii, etnologii, antropologii kultury, historii sztuki, historii techniki, czy nawet historii literatury albo prehistorii. Historia ma przeróżne aspekty i nie tylko historycy mogą i potrafią o niej pisać. :)

Dodam, że forum będzie wciąż jedną z głównych podpór naszego serwisu. Planujemy je coraz intensywniej zespalać ze stroną główną naszego serwisu. Tematy omawiane na forum powinny skutkować artykułami, a artykuły ze strony głównej – dyskusjami, które postaramy się pobudzić.

Nie zabraknie również innych, mam nadzieję oryginalnych pomysłów, które sprawią, że strony „Histmaga” ożywią się. To wszystko już wkrótce.

Podsumowując:

  • codzienne aktualizacje,
  • ciekawe tematy,
  • ożywiony kontakt ze wszystkimi, którzy chcieliby pomóc rozwinąć „Histmaga”.

Michał Świgoń:

Czego się możecie po mnie spodziewać? W zespole odpowiadać będę za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami oraz z Czytelnikami.

Czekają Was więc: regularny newsletter, liczne konkursy, wartościowe nagrody rzeczowe dla autorów publikujących w serwisie. Podejmę także szeroko zakrojone działania promocyjne, które sprawią, że społeczność „Histmaga” w ciągu najbliższych miesięcy rozwinie się. Duży nacisk położę na współpracę ze środowiskiem studenckim oraz innymi historycznymi serwisami internetowymi.

Chciałbym, byście pamiętali, że jesteśmy i działamy dla Was - naszych Czytelników. I że jeśli coś w świecie historii Was porusza, bulwersuje, zastanawia, to może być to ważny temat na łamy „Histmag.org”.

Piotr Pielach:

Odpowiadając za techniczne aspekty funkcjonowania „Histmaga”, chciałbym aby serwis, był przyjaźniejszy dla użytkownika, bardziej przejrzysty i aby nie przeszkadzał w odbiorze treści. W ramach działań prowadzących do ww. efektów będą wykonywane kroki proste, acz zdecydowane:

1. Reorganizacja struktury serwisu, układu menu, itp. – wszystko po to aby nawigacja w serwisie wreszcie stała się intuicyjna i aby nie trzeba się było zastanawiać „co by tu kliknąć?”.

2. Szczegółowa kategoryzacja tekstów, newsów, recenzji, itp. – a każda z nich będzie klikalna nawet na kilka sposobów, aby można było wyszukiwać teksty, wg interesujących nas kryteriów.

3. Inne funkcjonalności w serwisie, m.in. wspólny profil użytkownika serwisu i forum, itp. – oczywiście, że to nie koniec, to dopiero początek.

4. Lifting wyglądu strony głównej, a także poszczególnych podstron – będzie on wynikiem zmian zawartych w powyższych punktach, a jego celem wspomniana już przyjazność dla użytkownika!

Oczywiście wymienione zmiany, nie będą jedynymi ani ostatecznymi. Chcemy by „Histmag” żył i rozwijał się z każdym z Was/nas. Raz może będzie to szybciej, a czasem wolniej – jak to w życiu bywa – rozmaicie. Jednak najważniejszym jest to, by był to proces ciągły i ustabilizowany. Czego sobie, całej redakcji, współpracownikom i wszystkim Czytelnikom życzę.

Jeśli chciał(a)byś nawiązać bądź odnowić współpracę z redakcją „Histmag.org” bądź podzielić się swoimi pomysłami dotyczącymi dalszego rozwoju serwisu, prosimy o kontakt na adres: [email protected]">[email protected].">[email protected].

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone