Opublikowano
2020-11-30 07:37
Autor
Reklama
Licencja
Prawa zastrzeżone

Grzegorz Kucharczyk – „Prusy. Pięć wieków”

Książka „Prusy. Pięć wieków” Grzegorza Kucharczyka to syntetyczne opracowanie dziejów państwa Hohenzollernów od XVI do XX wieku; państwa którego losy wielokrotnie dramatycznie wiązały się z historią Polski. To próba nowego spojrzenia na dzieje Prus poprzez położenie nacisku na historię polityczną.


table(=). | Grzegorz Kucharczyk - Prusy. Pięć wieków | Autor: Grzegorz Kucharczyk
Tytuł: „Prusy. Pięć wieków”
Wydawca: Bellona
Oprawa: twarda
Data wydania: 25.11.2020
Format: 165×235 mm
Liczba stron: 800
EAN: 9788311159914
Cena: 89,90 zł |

Prusy, które wyrosły z Brandenburgii i ziem Zakonu Krzyżackiego, niegdyś odebranych pogańskiemu ludowi Prusów, w XVIII wieku stały się jednym z najważniejszych państw niemieckich. Umocniły swą potegę dzięki zwycięstwom w wojnach śląskich, udziałowi w rozbiorach Rzeczypospolitej oraz w XIX wieku pokonaniu Austrii i Francji. W 1871 r. pruska dynastia Hohenzollernów objęła tron nowo utworzonego Cesarstwa Niemieckiego. Prusy jako część Niemiec przetrwały do 1945 r., gdy w wyniku drugiej wojny światowej ich terytorium w znacznej części przypadło Polsce i ZSRR.

Prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu podjął się syntetycznego opracowania dziejów państwa Hohenzollernów od XVI do XX wieku, którego losy wielokrotnie dramatycznie wiązały się z historią Polski. To próba nowego spojrzenia na te dzieje. Autor kładzie nacisk na historię polityczną, ale również uwzględnia najważniejsze aspekty dotyczace kultury, społeczeństwa i gospodarki. Tekst jest wzbogacony o ramki prezentujące osoby i ciekawostki zwiazane z tematyką poszczególnych rozdziałów. Książka zawiera liczne ilustracje i mapy.

Książkę „Prusy. Pięć wieków” zamówicie pod tym linkiem

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Bellona ma w swojej ofercie.

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: JB |

Z perspektywy wiekow buv moze nalezy uznac Zygmunta Starego za najgorszego naszego króla. Zmarnować w 1525 roku taką okazję jaką byla sekularyzacja Zakonu. Jako katolicki król mial za sobą papieża i cesarza. Totalny brak dalekowzrocznosci. Hold Pruski to całkowita klęska polskiej polityki.Drugim takim "geniuszem" byl Zygmunt Waza który nie umial wykorzystać wielkiej smuty w Rosji.Odpowiedz

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org