Opublikowano
2020-03-25 07:39
Autor
Reklama
Licencja
Prawa zastrzeżone

Hans Mommsen – „Ostateczne rozwiązanie. Historia Holokaustu”

W książce „Ostateczne rozwiązanie. Historia Holokaustu” Hans Mommsen próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, na które przez ponad pół wieku po tragedii wciąż nie możemy znaleźć odpowiedzi. Jak mogło dojść do tego tragicznego ludobójstwa?


Hans Mommsen Ostateczne rozwiązanie Autor: Hans Mommsen
Tytuł: „Ostateczne rozwiązanie. Historia Holokaustu”
Wydawca: RM
Oprawa: miękka
Format: 158×213 mm
Liczba stron: 232
ISBN: 978-83-8151-285-5
EAN: 9788381512855
Seria wydawnicza: Sekrety historii
Rok wydania: 2020
Cena: 39,99 zł
Kup ze zniżką!

Autor zapewnia zwartą ogólną interpretację złożonych wydarzeń, które doprowadziły do ​​rozpętania Holokaustu. W tym celu nakreśla konteksty antysemityzmu w Republice Weimarskiej i jego rolę w powstaniu NSDAP. Opisuje, w jaki sposób nazistowski reżim radykalizował prześladowania Żydów aż do momentu kiedy skonceptualizował się plan ich unicestwienia. Mommsen pyta, dlaczego i na jakich warunkach zostały zakończone poszczególne etapy od wykluczenia Żydów ze społeczeństwa niemieckiego aż po ich eksterminację.

To zupełnie niezwykłe spojrzenie od wewnątrz na trudną niemiecką historię XX wieku pozwala na nowo przemyśleć wydarzenia, która na zawsze odmieniły losy świata. W wszystko zaczęło się 17 lipca 1942 roku, kiedy Heinrich Himmler odwiedził obóz koncentracyjny Auschwitz i komendant obozu pokazał mu gazowanie.

Hans Mommsen (1930–2015) – jeden z najważniejszych współczesnych historyków Republiki Federalnej, emerytowany profesor Uniwersytetu Ruhry w Bochum. Znany był studiów nad niemiecką historią społeczną oraz ze swojej funkcjonalistycznej interpretacji Trzeciej Rzeszy, szczególnie za argumentowanie że Hitler był słabym dyktatorem. Dał się poznać jako autor licznych publikacji dotyczącymi historii Republiki Weimarskiej i III Rzeszy. Był członkiem Socjaldemokratycznej Partii Niemiec.

Książkę „Ostateczne rozwiązanie” zamówicie pod tym linkiem.
Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo RM ma w swojej ofercie

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Książka prawdopodobnie omija najciekawsze, lecz niepoprawne politycznie, aspekty relacji żydowsko-niemieckich. W tej reklamie książki nie ma np. ani słowa o finansowaniu przez Żydów Hitlera i jego NSDAP już w latach 20., kiedy nikt nie przewidywał, że w dającej się przewidzieć przyszłości obejmą oni władzę w Niemczech. Nie ma również ani słowa o głoszonych w XIX w., przez żydowskich uczonych haseł o wyższości biologicznej i społecznej "narodu wybranego" nad innymi nacjami; dopiero one wywołały reakcję w postaci antysemickich teorii tzw. aryjczyków.
Myślę, że nie warto kupować tej książki tylko po to, by stwierdzić, że to gniot.Odpowiedz

Gość: jb |

Czy autor uwzględnia rolę żydów w rewolucji 1918-19? W Bawarskiej Republice Rad?
Bez tego nie ma zrozumienia konfliktu niemiecko-żydowskiego 1942-45. Czy autor uwzględnia rolę kapitału żydowskiego w finansowaniu NSDAP i niemieckich zbrojeń? Wreszcie kwestia prominentów III Rzeszy pochodzenia semickiego (Heindrich, Milch)Odpowiedz

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org