Opublikowano
2020-08-17 18:42
Licencja
Wolna licencja

Stany, jakich nie znamy. Fotografie Marion Post Wolcott [Galeria]

Gdy Europę pochłonęła wojna, na terenie USA wciąż toczyło się normalne – choć nie zawsze łatwe – życie. Marion Post Wolcott (1910-1990), uzdolniona fotografka, pracowniczka rządowej agencji FSA, na przełomie lat 30. i 40. uwieczniała życie na amerykańskiej prowincji. Oto migawki z dziejów miasteczek i wsi różnych zakątków USA, dające szczególny wgląd w tamte czasy!


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Paweł Czechowski

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org