Opublikowano
2015-12-18 11:35
Licencja
Wolna licencja

Czyje to słowa: postaci historycznej czy z „Gwiezdnych wojen”? [quiz]

(strona 6)

Wydaje Ci się, że świetnie znasz „Gwiezdne wojny”? A może myślisz, że żadna postać historyczna nie ma przed tobą tajemnic? Sprawdź się w naszym quizie! Zaskoczy Cię jak fikcyjny świat może być podobny do naszego.


Strony:
1 2 3 4 5 6

17. Gdy znajdziecie się oko w oko z wrogiem, bijcie go! Nie dawajcie pardonu! Nie bierzcie jeńców! Kto wpadnie w wasze ręce, jest wasz! - te słowa Cesarz Wilhelm II skierował do żołnierzy wyruszających do Chin w celu stłumienia powstania bokserów.
18. Nie wolno się z nikim wiązać. Niczego posiadać. Ale wrażliwość, którą nazwałbym miłością bezwarunkową, jest sensem życia - tak Anakin Skywalker opowiadał Padme Amidali o regułach Zakonu Jedi.
19. Wojna nikogo wielkim nie czyni - tak mistrz Yoda szkolił Luke’a Skywalkera na Dagobah.
20. Wolę otwartą walkę niż te podchody - tak Han Solo krzyknął na Gwieździe Śmierci po pierwszej strzelaninie w reakcji na uwagę, że razem z Chewiem zachowują się za głośno.


***

Dziękujemy za wspólną zabawę. Nie zapomnijcie podzielić się swoimi wynikami w komentarzach. I niech Moc będzie z Wami!

Zobacz też:

Użyte fotografie:

1, 14, 18 - Cosplay Dartha Vadera na Star Wars Celebration w Anaheim fot. William Tung, opublikowano na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0) – fotografię publikujemy na tej samej licencji.
2 - Aktorka Pernilla August, fot. Johannes Jansson/norden.org, opublikowano na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 2.5 Dania.
4 - Cosplay Admirała Ackbara na Star Wars Celebration w Anaheim fot. William Tung, opublikowano na licencji Creative Commons Attribution 2.0 Generic.
7 - Imperator Palapatine, fot. William Tung, opublikowano na licencji Creative Commons Attribution 2.0 Generic.
8 - Figura Obi-Wana Kenobiego na Star Wars Celebration w Anaheim fot. William Tung, opublikowano na licencji Creative Commons Attribution 2.0 Generic.
9 - Natalie Portman na premierze Czarnego Łabędzia, fot. John Steven Fernandez, opublikowano na licencji Creative Commons Attribution 2.0 Generic.
16, 19 - maskotka Yody, fot. The Conmunity - Pop Culture Geek, opublikowano na licencji Creative Commons Attribution 2.0 Generic.
20 - Harrison Ford na premierze Morning Glory, fot. Brian Barnard, opublikowano na licencji GNU Free Documentation License.
3, 5, 6, 10, 11, 12, 13, 15, 17 - domena publiczna

Polecamy e-book Pawła Rzewuskiego „Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”:

Autor: Paweł Rzewuski
Tytuł: „Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP”

Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]

ISBN: 978-83-934630-6-0

Stron: 109

Formaty: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)

9,9 zł

(e-book)

Książkę można też kupić jako audiobook, w tej samej cenie. Przejdź do możliwości zakupu audiobooka!


Tekst ma więcej niż jedną stronę. Przejdź do pozostałych poniżej.
Spodobał Ci się nasz materiał? Zapisz się do naszego newslettera!
Strony:
1 2 3 4 5 6
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Uwaga, wyświetliliśmy tylko ostatnio opublikowane komentarze. Zobacz wszystkie komentarze!

Gość: Widz |

To pułapka powiedziała wcześniej Leia. Zwiodłeś mnie po raz ostatni admirale. Hirohito do Nagumo ;-)Odpowiedz

Gość: Anakin |

niby powinienem wiedzieć. Ale czy na Tatooine nie było przypadkiem dwóch słońc?Odpowiedz

Gość: Agata |

19/20 :-) jest Moc :-)Odpowiedz

Gość: PK |

Witajcie. A może trzeba pogadać o User Experience Histmag? Rozumiem przywiązanie do papieru, ale żeby w quzie nie móc wybrać radio boxa :)?Odpowiedz

bez czterech :( muszę dziś znów ogarnąć trylogięOdpowiedz
Maciej Zaremba

Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Michał Woś

Student historii i absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią XX w. – zwłaszcza okresem międzywojennym – oraz szeroko pojętą historią dyplomacji. Miłośnik filmów i seriali, a także wielki pasjonat uniwersum „Gwiezdnych wojen”.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org