Opublikowano
2016-08-25 03:29
Licencja
Wolna licencja

O „Histmag.org”

Czym właściwie jest „Histmag.org”? Jaki jest profil tematyczny naszego serwisu? Jakie są nasze cele, ile osób nas czyta? Kto wchodzi w skład redakcji?


O nas

„Histmag.org” to najdłużej istniejący w Polsce serwis poświęcony szeroko rozumianej historii, założony 1 października 2001 roku. Czyta nas ponad 300 000 osób miesięcznie. Publikujemy każdego miesiąca ponad sto artykułów, recenzji i newsów. Współpracujemy z większością polskich wydawców książki historycznej, instytucjami kultury, mediami, uniwersytetami, związanymi z historią stowarzyszeniami i grupami rekonstrukcyjnymi. Staramy się uprawiać dziennikarstwo profesjonalne pod każdym względem – merytorycznym, językowym, warsztatowym. Obok publicystyki zajmujemy się także propagowaniem badań naukowych i popularnej, ale rzetelnej wiedzy o historii.

Dążymy do tego, by w rzetelny i nie uciekający się do tabloidyzacji sposób popularyzować wiedzę historyczną wśród coraz większej liczby internautów.

Jesteśmy aktywnym medium, na bieżąco relacjonującym aktualne wydarzenia związane z historią. Pod naszym patronatem medialnym ukazują się liczne pozycje książkowe i inne publikacje, a także odbywają się ważne imprezy kulturalne i naukowe.

Historię traktujemy w sposób szeroki i interdyscyplinarny. Interesuje nas to, jak przejawia się ona we współczesnym życiu społecznym i kulturalnym – w literaturze, muzyce, sztuce, polityce. Nasz portal jest zarejestrowanym tytułem prasowym o numerze ISSN:1896-8651.

„Histmag.org” jest jednym z najpopularniejszych mediów historycznych w Polsce. To najczęściej wybierany przez reklamodawców internetowy serwis historyczny w naszym kraju. „Histmag.org” to także stale rosnąca społeczność miłośników historii – pasjonatów, studentów, nauczycieli, naukowców. Od kwietnia 2006 roku opublikowaliśmy na naszych łamach ponad 20 tys. tekstów ponad 1,5 tys. autorów.

Regularnie organizujemy konkursy z wartościowymi nagrodami. Konkursy „Histmaga” są sponsorowane przez naszą redakcję, a także m.in.: wydawców książek i prasy, księgarnie internetowe, instytucje naukowe, ośrodki kultury i wydawców gier komputerowych, planszowych i karcianych. Od 2011 roku współorganizujemy plebiscyt na najlepszą książkę historyczną Historia Zebrana. Wydaliśmy również kilka książek historycznych, pozytywnie odebranych przez recenzentów i media. Regularnie wydajemy e-booki.

Zrealizowaliśmy również liczne akcje społeczne, np: Imperium Lechitów nie istniało, Historia lokalna podlega ochronie, Jaka powinna być polska polityka historyczna? i Polećmy książki premierowi.

Finansowanie:

Nasze główne źródło finansowania stanowią wpływy z reklam oraz konkretne wsparcie naszych Czytelników w postaci darowizn (również za pośrednictwem serwisu Patronite.pl) i zakupów w naszym sklepie.

Histmag jest inicjatywą realizowaną oddolnie, niezależną od wielkich grup kapitałowych czy zagranicznych koncernów medialnych. W działaniach wspierają Histmaga nasi partnerzy.

Profil światopoglądowy

Nasi publicyści stanowią grupę o bardzo zróżnicowanych poglądach politycznych, społecznych, religijnych czy naukowych. W każdej z tych dziedzin jako redakcja staramy się zachowywać pełną neutralność. Publikujemy teksty osób o różnych poglądach, pod warunkiem ich wysokiej wartości merytorycznej. Trzymamy się zasady: Łączy nas historia!

Pragniemy, by Histmag był miejscem dyskusji i ścierania się różnych opinii. Przekonania wyrażane w poszczególnych artykułach, tak stricte historycznych, jak i dotyczących współczesności, są prywatnymi opiniami autorów (w tym członków redakcji), nie zaś odzwierciedleniem linii światopoglądowej całej redakcji. Najważniejsza jest dla nas naukowa i dziennikarska rzetelność.

Kontakt:

Z redakcją:
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653

Z wydawcą portalu:
Michał Świgoń
m.swigon@histmag.org
telefon: 692 929 681
(kontakt dla mediów, reklama, przedruki, patronaty, współpraca biznesowa)

Adres wydawcy i redakcji, dane firmowe:
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP: 626-281-54-56

Numer konta: PL 33114020040000380274100716

Kontakt w sprawach technicznych (np. źle wyświetlająca się strona): admin@histmag.org

Skład zespołu redakcyjnego i kontakt z poszczególnymi członkami redakcji

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: Cencor |

Z tym pierwowzorem Kolumba w książce Bratnego dementował w wywiadach sam Likiernik. Bratny zrobił to celowo a prawdziwym Kolumbem był Krzysztof Sobieszczański.Odpowiedz

czy wysylacie ksiazki za granice w formie drukowanej?Odpowiedz

@ Jack Volf Prosimy w tej sprawie o kontakt z prowadzącą sprzedaż naszych książek Księgarnią Odkrywcy - https://www.odk.pl/Odpowiedz
Michał Świgoń

Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org