Ostatnie komentarze


@ Gość: Tylko do tego pasuje "rewolucja" przeciwko Gotom opisana przez Jordanesa: "Po rzezi Herulów, Ermanaricus skierował oręż przeciw Wenetom, którzy chociaż pośledni żołnierze, lecz mnogością silni, zrazu próbowali stawiać opór. Cóż jednak wskóra rzesza nieotrzaskanych z rzemiosłem wojennym, kiedy i Bóg dopuszcza, i rzesza nadejdzie. Wenetowie zaś, (...) pochodząc z jednego pnia, występują dzisiaj pod trzema nazwami: Wenetów, Antów i Sklawenów. I chociaż dzisiaj, w wyniku naszych grzechów wszędzie się srożą, wtedy wszyscy spełniali pokornie rozkazy Ermanaryka"

Pokochaj genetykę, historyku!
~ Gość:
Cytowany Pipes miał nieco inne zdanie o kolektywizacji, to znaczy nie była to nowość na wsi rosyjskiej a Salin wykorzystał ten jakby atawizm.

Kolektywizacja rolnictwa w ZSRS (1929-1934) - katastrofalny rezultat ideologii komunistycznej
~ Gość: Marek Baran
@ Gość:

"kamyki nie dają się oswoić
do końca będą na nas patrzeć
okiem spokojnym bardzo jasnym"

:)

Pokochaj genetykę, historyku!
~ Skromny_uczeń_Profesora_Kostrzewskiego
Robert01 rulez:

"Interestingly, one of the males from Copper Age Arslantepe, ART038, belongs to Y-haplogroup R1b1a2. This is an unusual find, because R1b hasn't yet been reported in any Copper Age samples from outside of Europe and the Eurasian steppe. However, as far as I can tell, this individual doesn't harbor any genome-wide ancestry from north of the Caucasus"

"No, according to the ISOGG tree 2019/2020 R1b1a2 is R-V1636, which is a brother clade to R-P297. R-V88 branched off earlier"

https://eurogenes.blogspot.com/2020/05/an-early-mitanni.html

R1b-V1636 na drzewie Y-Full jest tylko z Iraku, więc wszystko się zgadza.

Pokochaj genetykę, historyku!
~ Skromny_uczeń_Profesora_Kostrzewskiego
Mieszkam od kilku lat o 2 kilometry od tego miejsca i oczywiste, że mnie zainteresowały te wydarzenia. Szkoda jednak, że opisów jest kilka i to różniących się. Nie spotkałem nigdy żadnego szkicu, choć to bardzo istotne, bo Las Stocki to właściwie duży jar. Gdzieś czytałem, że w archiwach UB
są jakieś dokumenty i w rosyjskich też. Czas najwyższy na solidne opracowanie bitwy, a nie tylko rocznicowe wspominki.

Bitwa w Lesie Stockim – wielka walka antykomunistycznego podziemia
~ Gość: il
"dużej heterogeniczności różnych grup w przeszłości"

Rowniez wydaje mi sie, ze tym stanem rzeczy bedzie tlumaczony brak slowianskich markerow Y-DNA (ktorych mamy juz pod dostatkiem w sredniowieczu, m.in. Cieple, Krakauer Berg, Galgedil, Uznam, Luck, Kervanikha, elity wielkomorawskie). Przypomne: https://i.postimg.cc/nLZ90MTY/Screen-Hunter-2791-Oct-22-10-35.jpg

Pokochaj genetykę, historyku!
~ Gość:
Mam kilka fotografi z 1944 roku pokazujace plac zwyciestwa ,biblioteke ze zniszczonym czolgirm przed wejsciem glownym, jak wyslac wam skany,bo strasznie okrojna strona.


Poznań – stolica Wielkopolski na przestrzeni dziejów [Galeria]
~ Gość: Zbychu
Kamyk, widziałem, że sprawę tego francuskiego I1 poruszył też Copper Axe na Eurogenes, ale bez odzewu.

Pokochaj genetykę, historyku!
~ Sławomir Ambroziak
@ Gość: Marek Baran
Proste. Japonia kupilaby pokoj zamiast kapitulacji. Niechby sobie zostali na gruzach. Atak atomowy na wschodnie Niemcy' jakies kilka milionow sowietow z glowy' do tego nalot atomowy na Moskwe i Leningrad' kolejne kilka milionow zlikwidowane. Powstanie od Rygi po Belgrad. Armia Andersa w Poznaniu. Boze' to bylo mozliwe...

Hiroszima i Nagasaki. Przesłanie sprzed ponad 70 lat
~ Gość: Jb
Polscy dowódcy, świadomi że linia obronna na Narwi jest niewykończona i zbyt słabo obsadzona wojskiem, nakazali spiętrzenie wody rzeki. Ponieważ prace te dotyczyły górnego odcinka Narwi, powyżej ujścia Biebrzy, jednocześnie obniżono lustro wody w dole rzeki, między innymi w Nowogrodzie, gdzie potem Niemcy przebili się przez linię frontu. Ale tym nikt się nie przejmował, zadanie wojskowych zostało wykonane.

Grzechy główne II Rzeczpospolitej w kampanii polskiej 1939 roku
~ Gość: Grzegorz Maculewicz
@ Sławomir Ambroziak
Raczej będzie to "winą" małej próby czy dużej heterogeniczności różnych grup w przeszłości. Tymczasem w publikacji genomów z Francji znalazło się nie jedno, a kilka I1 zdecydowanie poprzedzających jakiekolwiek germańskie migracje ze Skandynawii.
Używanie I1 jako dowodu na migrację ze Skandynawii bez znajomości jego dokładnego pochodzenia było nieroztropne.

Pokochaj genetykę, historyku!
~ kamyk
@ Gość: Gość: Ewa
P. Ewo proszę o kontakt na moją poczte bigus4@wp.pl

Skąd pochodzą nazwiska?
~ Gość: Bigus
@ Gość: Rew
Nadzwyczaj piękny plan. Proszę uzupełnić go następujące szczegóły:
- jak można było by skłonić Japonię do zawarcia pokoju, skoro później nawet nie bardzo chcieli usłuchać własnego cesarza i byli bliżsi zbiorowego samobójstwa, niż poddania się?
- jak wyglądał by teren, na którym Stalin planował umiejscowienie PRL, skoro wcześniej przetoczył by się po nim front wojny wyzwoleńczej z plusem w postaci kilku, może kilkunastu bomb atomowych?

Hiroszima i Nagasaki. Przesłanie sprzed ponad 70 lat
~ Gość: Marek Baran
Kwintesencja Balkanow. Sarajewo, tuz obok Mostu Lacinskiego, skrzyzowanie na ktorym Princip zabil Ferdunanda i jego zone. Kilka metrow dalej budynek z widocznymi sladami po kulach i kilkadziesiat tabliczek z nazwiskami rozstrzelanych w tym miejscu w czasie wojny w BiH....

Niepodległość Chorwacji i droga do wolności
~ Gość: Rena
Kolejny autor omijający nieukraińskie ofiary głodu.

Kolektywizacja rolnictwa w ZSRS (1929-1934) - katastrofalny rezultat ideologii komunistycznej
~ Gość: bartensteiner