Wojciech Setlak
Ostatnie komentarze użytkownika
Trzecie zdjęcie mówi wszystko. "Co pani z tymi kwiatami, szlag by to wszystko trafił!" "Kazali, to daję..."

Zajęcie Zaolzia – udział w rozbiorze Czechosłowacji czy ochrona polskiej ludności? (fotografie)
~ Wojciech Setlak
@ Gość: arcymagik
Jeśli jest to artykuł sponsorowany (czyli Autoklasa zapłaciła Histmagowi za jego publikację) to jako taki powinien być oznaczony. Deklaracja, że "powstał we współpracy" jest niejednoznaczna i pozostawia wnioski do wyciągnięcia czytelnikom. Ja wiem, że Histmag potrzebuje pieniędzy żeby istnieć; skoro dopuszcza tę formę reklamy, to widać redakcja uznała to za konieczne. Jeśli mi się to nie podoba, to mogę zaprotestować nogami albo wesprzeć serwis finansowo. Jednak taki taniec siedmiu zasłon budzi mój niesmak.

Walka o 4 koła - motoryzacja w Polsce od czasów PRL
~ Wojciech Setlak
Takie teksty w szanujących się publikacjach są oznaczane jako sponsorowane.

Walka o 4 koła - motoryzacja w Polsce od czasów PRL
~ Wojciech Setlak
Świętowanie wydarzeń historycznych, które są nie w smak władzy, ma w Polsce długą i chlubną tradycję, od obchodów 500-lecia bitwy pod Grunwaldem pod zaborami, przez demonstracje trzeciomajowe "za komuny" aż po współczesne planowane obchody wyborów 1989 roku. To, że ideę wspierają ludzie z opozycji to nie powód, by nazywać ją "wojenką".

Zakończenie obrad Okrągłego Stołu w kontekście gdańskich obchodów 4 czerwca
~ Wojciech Setlak
@Komar Ba! Oni posuwali się dalej - ośmielali się nawet W OGÓLE nie pracować, okupując przy tym zakłady pracy i uniemożliwiając pracę tym, którzy się do ich protestu nie chcieli przyłączyć! Dlaczego nie prowadzili dysputy z władzą w jakiś kulturalny sposób, na przykład wysyłając listy z więzienia? Albo głosując na... aj, przepraszam, nie mam siły tego dalej ciągnąć.
Jakie środki nacisku na władzę pan proponuje w sytuacji, gdy władza do nielojalnych obywateli po prostu strzela? Może samospalenie, wzorem tybetańskich mnichów? Ryszard Siwiec kosztem własnego życia udowodnił, że to też nie działa. Coś jeszcze?

Stan wojenny w Polsce (1981–1983)
~ Wojciech Setlak