Ernest Owczar
Ostatnie komentarze użytkownika
@mbbaran Ciekawie nazywa się Pański prezydent. Z jakiego kraju Pan pisze? I który kościół straci i CO straci - św. Brygidy fasadę czy może św. Mikołaja pokrywę dachową?

Plemienne sztandary wyprowadzić!
~ Ernest Owczar
@new No co Pan opowiada - oni jak te feministki do kościoła na wezwanie pewnej gazety - pomodlić się przyszli :)

Plemienne sztandary wyprowadzić!
~ Ernest Owczar
@Tomasz Leszkowicz Czyli niewiele konstruktywnego ma Pan do powiedzenia. Może lepiej będzie, jeżeli wróci Pan do historii i przestanie się bawić w politycznego komentatora?

Plemienne sztandary wyprowadzić!
~ Ernest Owczar
Panie Leszkowicz, dlaczego Pan kłamie, że ktokolwiek został poturbowany? Kiedy kodomici (wcześniej wchodząc na mszę pod koniec kazania i po chwili wychodząc) ustawili się w pobliżu narodowców (ciekawe, po co), kilka starszych osób zaczęło krzyczeć w ich stronę: "won stąd", "alimenciarz" etc. Następnie, po wzajemnych obelgach, Policja otoczyła kordonem grupę alimenciarza i ich wyprowadziła, ponieważ ich obecność polegała wyłącznie na zakłócaniu uroczystości (sprawa dla Prokuratury z art. 195, ust. 2 KK). Byłem, widziałem, Pan też był? Ów "ranny" kodomita podobno zaś zabandażowaną rękę miał już w chwili, gdy pojawił się na uroczystościach. Na marginesie - czy wyobraża Pan sobie wulgarne feministki na mszy? Co zresztą miało miejsce i były analogiczną prowokacją. Albo "mohery" w zadymionym od tytoniu lokalu Krytyki Politycznej? Ci ludzie swoimi wypowiedziami i wypowiedziami swoich przywódców jasno dali do zrozumienia, że absolutnie nie identyfikują się z tradycją personifikowaną przez Inkę i Zagończyka, a odbierając godność i należne miejsce istotnym symbolom (opornik), bezczelnie je trywializując w imię partykularnych interesów ferajny odsuniętej od koryta, dostających spazmów na sam myśl, że ich własny kraj może być narażony na sankcje wskutek kłamliwych donosów, niejako manifestują lojalność wobec zupełnie innej tradycji? Nie uważa Pan, że to właśnie prowokacyjne, medialne wystąpienia niewypłacalnego alimenciarza, który nie potrafi inaczej przekonywać do swoich racji, jak tylko obrażając inaczej myślących, spowodować mogły agresywną reakcję? Pan staje w obronie tych samych ludzi, którzy 28 czerwca br. w Poznaniu wyli podczas wystąpień i zakłócali przebieg uroczystości ku czci innych ofiar komunizmu. Widzi Pan, problem w tym, że dla tych aktywistów KOD, których ja znam osobiście, dla każdego z nich 1 listopada to "święto zmarłych". Święta w grudniu - "gwiazdka". 11 listopada - święto kolorowości, różnorodności i tęczy. 2 maja - czekoladowy "morzeł". Problem polega na tym, że po 1989 roku wystartowały do wyścigu dwie Polski. To jest przepaść kulturowa. I gdyby ci ludzie, z którymi Pan sympatyzuje, pojawili się na pogrzebie w celu oddania hołdu zamordowanym, z pewnością nie mieliby swoich transparentów. Te ostatnie wskazują, że pojawili się, marząc, że ktoś nie wytrzyma i uda się zrobić zadymę. Krótko mówiąc - ustawka i nieszczere intencje, które przesłania Panu bardzo naiwne podejście.

Plemienne sztandary wyprowadzić!
~ Ernest Owczar