StP
Ostatnie komentarze użytkownika
@ Gość: Marek Baran

- Nie za Niemców, lecz za Gierka (1974 r.) aresztowano książki i to dożywotnio. Tak mi zaaresztowano książkę "Stefan kardynał Wyszynski. Biografia w epigramach". Kiedy wracałem z Rzymu - a paszport dano mi ramach podstępnego planu, by mnie na granicy przetrzymać przynajmniej dwie godziny w więziennym wagonie - żeby to zdarzenie nie było bezowocne, zabrano mi tę ksiażkę. Po kilku tygodniach otrzymałem powiadomienie z Warszawy (tej samej, na której odbudowę do niedawna dawałem rozmaite okazyjne składki), że "książka uległa przepadkowi". No więc nie przypuszczam, żeby postępowe PRL książki paliło (Wy też potwierdzacie); więc do dzis gdzieś przebywa ona na dożywociu!
To byli czasy! Hej, łza się kręci!


Polska pod niemiecką i sowiecką okupacją
~ StP
@ StP
Muszę dopowiedzieć, że powyższy procent (24,9%) dodatnich wyników testowania na koronawirusa jest wzięty chyba trochę wybiórczo i dlatego jest zawyżony.
Przeliczyłem siedmiodniowy wynik testowania Małopolski i wyszło 18% dodatnich, czyli zakażeń w tej "polskiej Lombardii".
Ale ta obniżka podobno i tak mnie nie uchoroni przed koniecznością przywiązania mnie, seniora, do nogi od stołu, bym nie wychodzil z domu :)))

Długie narodziny Polski
~ StP
Kto tam zagląda do "jaskini lwa" czyli Eurogenesa, niech go poprosi, był dal nam jakąś bardziej konkretną tematykę na najblisze miesiące czy lata kwarantanny kowidowej (w Małopolsce testowanie wykazuje ponoć 24,9% zainfekowanych!), żeby nam się jakoś przynajmniej te długie zimowe wieczory nie dłużyły zbytnio.
Zapowiadał nam jakieś liczne genomy z rejonu Dniepru i Prypeci(?) (bo o tych oczekiwanych małopolskich z kultury mierzanowickiej i protomierzanowickiej i słowacko-małopolskich - od Szecsenyi to pewnie w ogóle nie wie).

Długie narodziny Polski
~ StP
@ Sławomir Ambroziak

- - Mnie, Sławomirze, najbardziej przekonuje i cieszy, gdy Polacy mają dawne nadwislanskie pochodzenie, jak te trzy niespokrewnione kobiety znad Dunajca i Białej (U3 w małopolskiej kulturze trzcinieckiej). albo mój przodek sprzed 2500 lat, R1a-YP340-DA197, który ma pokrewienstwo typowe dla Polsków i dla mnie. A poza tym te około 58 próbek R1a z kultury Nitra, które wykazują pochodzenie z małopolskiej kultury protomierzanowickiej (Chłopice-Vewsele). Na tych danych można rozumnie polegać.

Długie narodziny Polski
~ StP
@ Gość:

- - A czy masz pewność, że Aszkenazyjcycy nie przywłaszczyli sobie to mitochondrium dopiero na ziemiach Wschodniej Europy, a więc prawdopodobnie od Slowian? Czy w Izraelu grupa N1b1b1 występowała wcześniej?

Długie narodziny Polski
~ StP