StP
Ostatnie komentarze użytkownika
@ Gość:
- - Ad1). Nie wiem o co chodzi. AMR,amerykanie maja w sumie po kilka luk kilkanaście IBD z neandertalczykami . Więc nie wiem o co chodzi ?
- Nadto dlaczego starasz się z tego powodu, że rzekomo nie mają nic neandeltalów-denisowian, zdyskredytować autorów totalnie słowami: "ten ich wynik nie ma zupełnie sensu"? Tak nie wolno!
- Wreszcie nie wiem, jak daleko w czasie w tym wypadku znaleźli to IBD (ale chyba nie piszą, że aż ponad 200 tysięcy lat. A co do czasu wyjścia z Afryki to teraz stale ktoś podnosi wątpliwości, zwłaszcza Żydzi i Chinczycy.

- Ad 2) Rosjanie odkryli niby nba granicy wykrywalności, ale to nie dotyczy wszystkich populacji amerykańskich, bo widzę że w sumie mają od kilku do kilkunastu IBD

- Ad 3) Gdzie mylę procenty z IBD? Tabela 5, która jest w ilości IBD, czy szczegółowa Tabela S4, która jest w procentach?. Zacytuj, jestem ciekawy.

- Ad X) Wreszcie zerwij z metodą dyskredytacji autorów w jakimś punkcie, żeby zakwestionować inny. To takie nieeleganckie w nauce.


Długie narodziny Polski
~ StP
@ Gość: Marek Baran "Przecież o losach Mieszka sprzed 963 r. nie wiemy nic"
Widzisz, Marku, upominasz mnie, iż o losach Mieszka sprzed 963 r. nie wiemy nic, choć ja ten zbyłem jednym zdaniem. A Ty ile zdań teraz napisałeś? :))Potomkowie Wandalów, pogromcy Cezara… Legendarne dzieje Polaków
~ StP
@ Gość:
Global Picture of Genetic Relatedness and the Evolution of Humankind
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7696950/Długie narodziny Polski
~ StP
@ Gość:
Gagarin powiedział:
Boha niet! Byłem w kosmosie i widziałem, że Boha niet!

Długie narodziny Polski
~ StP
@ Gość:
- - Do niedawna Czarni Afrykańczycy nie mieli domieszki neandertalskiej. Ale teraz już mają - co zawdzięczamy czytelnym badaniom Khvorykha. Program badania fragmentów IBD nie przewiduje jakiejś uznaniowości. Jest klarowny. Khvorykh po prostu zidentyfikował takie krótkie stabilne sekwencje nukleotydów, czyli fragmenty nici DNA, które mogą być rodzicielskimi dla bardzo starych par dwóch DNA, np. mogą wskazać na tożsamość u dwóch jednostek (a zatem wspólnego przodka) bardzo starej pary DNA sprzed czy blisko 200 tysięcy lat. Tym bardziej dla pokrewieństw późniejszych, gdy już pierwszy Euroazjaci odeszli z Afryki bez komponentów neandertalskich. Stąd przekonanie, że w Afryce nie była neandertalów.
Te fragmenty IBD okazały się sprawne do wykrycia prawdy i to niejako drastycznej prawdy sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat.
Długie narodziny Polski
~ StP