Piotr Bejrowski

Absolwent historii i politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Sportowiec-amator, podróżnik. Autor tekstów popularnonaukowych. Redaktor e-booków wydawanych przez Histmag.org.

Ostatnie teksty użytkownika
2021-04-08 10:05
Łukasz Niesiołowski-Spano, Krystyna Stebnicka – „Historia Żydów w starożytności. Od Thotmesa do Mahometa” – recenzja i ocena
Jak zmieniała się Palestyna od panowania egipskiego do nadejścia Rzymian i następnie Arabów? Czy Biblia jest użytecznym źródłem do poznania dziejów Żydów w starożytności?
2021-03-15 16:00
Traktat ryski: hańba czy filar bezpieczeństwa na wschodzie?
Traktat ryski, kończący wojnę pomiędzy Polską a sowiecką Rosją i Ukrainą, został podpisany 18 marca 1921 roku w Rydze. Jak przebiegały rokowania i jak porozumienie oceniane jest przez historyków?
2021-03-15 12:25
Cédric Gras – „Alpiniści Stalina” – recenzja i ocena
Bracia Abałakowowie należeli przed wojną do najwybitniejszych alpinistów swojego pokolenia. Jakie sukcesy osiągali w górach wysokich? Jak wyglądało ich zderzenie ze stalinizmem i wielkim terrorem?
2021-03-01 12:41
Wojciech Polak – „Żółkiewski. Pogromca Moskwy” – recenzja i ocena
Hetman Stanisław Żółkiewski był jednym z najwybitniejszych dowódców nowożytnej Europy. Niedawno ukazała się jego biografia pióra Wojciecha Polaka. Czy warto po nią sięgnąć?
2021-02-21 18:01
Państwo Zulusów w XIX wieku
Zulusi przez kilkadziesiąt lat byli lokalnym hegemonem i dziś są przedmiotem dumy wśród czarnych mieszkańców Południowej Afryki. Jak wyglądało ich państwo i zmagania z białymi osadnikami w XIX wieku?
Ostatnie komentarze użytkownika
@ Gość: Czaderblader Śmiało można korzystać! Z pewnością autor wymienia najważniejsze obiekty turystyczne (prawie 600ston tekstu, opisanych miejsc jest bardzo dużo) w tym muzea, których otwarcie planowane jest w bieżącym roku. Andrzej Łapiński mieszka niedaleko, z plecakiem i namiotem zwiedził okolice plaż normandzkich. Nie sądzę aby przemieszczając się punkt po punkcie przeoczył coś wartościowego. Polecam książkę i trzymam kciuki za wycieczkę! :)

Andrzej Łapiński – „Plaże inwazji w Normandii. Pejzaż i historia” – recenzja i ocena
~ Piotr Bejrowski