Opublikowano
2020-02-05 16:32
Licencja
Prawa zastrzeżone

1917 – wojna pokazana jednym, ciągłym ujęciem? [Video]

„1917” w reżyserii Sama Mendesa spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem – świadczą o tym chociażby dwa zdobyte Złote Globy oraz dziesięć nominacji do Oscara. Co tak przyciąga w tym dziele? Sprawę tą, m.in. od strony technicznej, analizuje Marcin Łukański z kanału Na Gałęzi. Polecamy uwadze!


1917 – zobacz też: Snajperzy w czasie I wojny światowej [Video]

„1917” to film opowiadający o dwójce żołnierzy wysłanych na misję specjalną – ich zadaniem jest przedostanie się przez „ziemię niczyją” oraz dawną linię frontu, a następnie przekazanie informacji, która może ocalić 1 600 brytyjskich żołnierzy od wpadnięcia w niemiecką pułapkę. Dla jednego z nich misja ma szczególny wymiar – w zagrożonej jednostce służy jego rodzony brat...

Film Mendesa zachwyca wartką akcją, szczegółową i zróżnicowaną scenografią oraz utrzymywaniem ciągłego napięcia, a także kilkoma plot twistami, które zupełnie zmieniają bieg fabuły. Więcej o tym głośnym dziele w poniższej analizie:

1917 – zobacz też:

I wojna światowa w Histmag.org

I wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 r. do 11 listopada 1918 r., zmieniła Europę i cały świat. Dlaczego pierwsza wojna światowa wybuchła? Jak wyglądały jej najważniejsze bitwy i działania dyplomatyczne? Jakie jest jej dziedzictwo? Tu znajdziesz odpowiedź na te i wiele innych pytań.Czytaj dalej...

Polecamy e-book: „Polowanie na stalowe słonie. Karabiny przeciwpancerne 1917 – 1945”

Autor: Łukasz Męczykowski
Tytuł: „Polowanie na stalowe słonie. Karabiny przeciwpancerne 1917 – 1945”

Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]

ISBN: 978-83-934630-9-1

Stron: 123

Formaty: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)

7,9 zł

(e-book)
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Paweł Czechowski

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org