Opublikowano
2020-10-14 13:34
Licencja
Wolna licencja

Dr Tomasz Leszkowicz laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rozprawę doktorską

Rozprawa doktorska Tomasza Leszkowicza, wieloletniego redaktora Histmaga, pt. „Ludowe Wojsko Polskie jako instytucja polityki pamięci historycznej 1956–1981” zdobyła uznanie ekspertów, a jej autor został laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy serdecznie!


Rozprawa doktorska dr Tomasza Leszkowicza została zgłoszona do udziału w konkursie przez Dyrektora Instytutu Historii im. T. Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. Wyróżniono ją za dokładną i wszechstronną analizę wykorzystywania wojska jako instrumentu prowadzenia polityki historycznej zgodnej z obowiązującą ideologią i potrzebami partii.

Redaktor Leszkowicz obronił swoją rozprawę doktorską w dniu 4 grudnia 2019 roku. Pracę tę napisał pod kierunkiem dra hab. prof. IH PAN Krzysztofa Kosińskiego, z kolei recenzentami rozprawy byli: prof. dr hab. Marek Wierzbicki oraz prof. dr hab. Krzysztof Komorowski, który podkreślił w recenzji podkr, że: rozprawa ma charakter nowatorski, wręcz pionierski i wnosi ogromny wkład Autora w rozwój najnowszej historii wojskowości polskiej.

Gratulujemy serdecznie!

Całą listę laureatów można znaleźć TU!

Polecamy e-book Tomasza Leszkowicza – „Oblicza propagandy PRL”:

Autor: Tomasz Leszkowicz
Tytuł: „Oblicza propagandy PRL”

ISBN: 978-83-65156-05-1

Wydawca: Michał Świgoń PROMOHISTORIA (Histmag.org)

Stron: 116

Formaty: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)

9,9 zł

(e-book)
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: Marek Baran |

To proszę o link.Odpowiedz

@ Gość: Marek Baran https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-kancelarii-prezesa/nagrody-premiera/1983,Nagrody-Prezesa-Rady-Ministrow-za-dzialalnosc-naukowa-wdrozeniowa-lub-artystyczn.html?utm_source=Histmag.org&utm_medium=article-21447 a następnie trzeba kliknąć w "Laureaci nagrody Prezesa Rady Ministrów za rozprawy doktorskie i habilitacyjne za rok 2019 oraz działalność naukową i wdrożeniową - wyróżnieni w roku 2020". Ten link jest podany w materiale.Odpowiedz

Gość: Marek Baran |

@ Magdalena Mikrut-Majeranek
Dzięki, lecz to jest tylko krótka prezentacja. Jeśli to możliwe, podeślijcie mi proszę na mój adres dostęp do pracy.
Chcę się przekonać (bez złych podtekstów), jak jest pokoleniowa różnica w ocenie tamtych lat.Odpowiedz
Magdalena Mikrut-Majeranek

Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org