Europa Universalis: Rome

opublikowano: 2007-10-03 18:23
wolna licencja
poleć artykuł:
Paradox Interactive, twórca takich przebojów jak „Europa Universalis” czy „Hearts of Iron” zapowiedział, że pracuje nad kolejną grą. Jej akcja będzie toczyć się w czasach starożytnego Rzymu.
REKLAMA

Ramy chronologiczne projektu zamykają się pomiędzy pierwszą wojną punicką (264 r. p.n.e.) a ustabilizowaniem się cesarstwa w początkach I w n.e.

Wiceszef Paradox Interactive Fredrik Wester zapowiedział, że jego zespół jest przygotowany do stworzenia dobrej symulacji czasów rzymskich. Europa Universalis: Rome ma szansę stać się jedną z najgłośniejszych gier strategicznych w historii - stwierdził Johan Andersson, kierujący pracami nad grą.

Premiera gry planowana jest na drugi kwartał 2008 roku. Na forum Paradoxplaza twórcy zaprezentowali pierwsze obrazki pochodzące z wersji alfa.

Gra osadzona w czasach starożytnych zamknie serię gier Paradoxu o tematyce historycznej. Do tej pory ukazały się: „Crusader Kings” (średniowiecze), trzy części „Europy Universalis” (nowożytność), „Victoria” (XIX wiek) oraz dwie części „Hearts of Iron” (druga wojna światowa).

Przydatne linki:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone