„Korona królów” wyrusza na podbój Japonii

opublikowano: 2018-12-21 19:22
wolna licencja
poleć artykuł:
„Korona królów” będzie niebawem cieszyła oczy widzów na Dalekim Wschodzie. Telewizja Polska sprzedała bowiem prawa do emisji serialu japońskiej telewizji,
REKLAMA

„Korona królów” na antenie jest już prawie rok – swoją premierę miała bowiem 1 stycznia 2018 r. Serial, będący przedstawicielem dość specyficznego wśród programów telewizyjnych gatunku – telenoweli historycznej – od początku wzbudzał liczne dyskusje dotyczące swojego charakteru, wykonania i dbałości o odwzorowanie realiów historycznych. Nie można mu było jednak odmówić popularności i stałej widowni.

Logo serialu „Korona królów”

Teraz „Korona...” trafi także do japońskiej telewizji, która zyskała licencję na emitowanie serialu. To kolejny przypadek podobnej sprzedaży – we wrześniu Telewizja Polska porozumiała się z nadawcą węgierskim.

Także inny serial TVP o zabarwieniu historycznym – „Drogi wolności” – trafił właśnie do zagranicznych nadawców. TVP odpowiednie umowy podpisała z telewizjami z Grecji oraz Słowenii.

Korona królów opowiada historię ostatnich Piastów zasiadających na polskim tronie. W pierwszych odcinkach akcja skupia się m.in. wokół postaci Władysława Łokietka, a po jego serialowej śmierci najważniejszą postacią staje się Kazimierz Wielki. Dotychczas wyemitowano już ponad 140 odcinków serii.

Źródła: tvp.info, wirtualnemedia.pl

Kup e-booka „Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego” :

Marek Teler
„Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA (Histmag.org)
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-22-8
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Czechowski
Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone