Nagroda za doktorat

opublikowano: 2007-10-01 06:25
wolna licencja
poleć artykuł:
Narodowe Centrum Kultury po raz drugi organizuje konkurs na pracę doktorską z dziedziny nauk historycznych i pokrewnych.
REKLAMA

Jak informują organizatorzy, celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat aktualnych i ważnych zjawisk zachodzących w dziedzinach należących do nauk historycznych. W wymiarze bezpośrednim konkurs ma służyć promowaniu i wspieraniu młodych naukowców badających i opisujących te zagadnienia.

W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań oraz napisane w sposób atrakcyjny dla przyszłych czytelników.

Zgłoszone prace oceni Komisja Konkursowa, w której składzie znajdą się przedstawiciele środowisk naukowych, reprezentujący ośrodki badawcze z całej Polski. Komisja konkursowa zostanie powołana przez Dyrektora Narodowego Centrum Kultury.

Nagrody:

I nagroda – publikacja pracy doktorskiej nakładem Narodowego Centrum Kultury oraz 5000 zł

II nagroda – 2500 zł

III nagroda – 1500 zł

Prace nadsyłać można w okresie od 26 września do 26 października 2007.

Dodatkowe informacje na stronie Muzeum Historii Polski oraz kursnakulturę.pl. Jednocześnie organizowany jest konkurs na pracę doktorską dotyczącą problematyki kultury.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Roman Sidorski
Historyk, redaktor, popularyzator historii. Absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Przez wiele lat związany z „Histmagiem” jako jego współzałożyciel i członek redakcji. Jest współautorem książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009). Współpracował jako redaktor i recenzent z oficynami takimi jak Bellona, Replika, Wydawnictwo Poznańskie oraz Wydawnictwo Znak. Poza „Histmagiem”, publikował między innymi w „Uważam Rze Historia”.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone