Śladem Benedykta Polaka

opublikowano: 2007-08-16 12:17
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Ze stolicy wyruszyła samochodowa ekspedycja szlakiem, który w XIII wieku przebył Benedykt Polak, pierwszy wielki polski podróżnik. Uczestnicy w ciągu dwóch miesięcy pokonają czterema samochodami terenowymi ponad 20 tys. km bezdroży.
REKLAMA

Ekspedycja ma na celu popularyzację postaci Benedykta Polaka, który z Janem di Piano Carpinim dotarł na dwór mongolskiego chana na ćwierć wieku przed Marco Polo. To dokonanie naszego rodaka, doceniane przez międzynarodowe autorytety w dziedzinie geografii i historii, jest zupełnie nieznane w Polsce.

Uczestnicy przejadą przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan, Kirgistan i Mongolię. W planach jest dotarcie w fascynujące historycznie i geograficznie miejsca, m.in. Kałmucję, stepy kazachskie, góry Kirgistanu i pustynię Gobi oraz pokonanie drugiego pod względem wielkości na świecie kanionu. Chcą również zwiedzić miejsca bitew historycznych.

Podróżnicy muszą nie tylko pokonać wymagający i nieznany teren, ale jednocześnie zebrać materiał do filmu dokumentalnego o Benedykcie Polaku. Narracją tego materiału zajmie się Krystyna Czubówna, a towarzyszyć jej będzie Beata Pawlikowska, znana podróżniczka.

Najświeższe relacje z wyprawy będą na bieżąco zamieszczane w oficjalnym serwisie internetowym ekspedycji pod adresem www.benedyktpolak.pl.

źródło: onet.pl

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Katarzyna Wylon
Absolwentka studiów licencjackich z socjologii reklamy i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim, studentka II roku studiów magisterskich (dziennikarstwo) na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje w branży PR. Miłośniczka dobrej literatury i kina, kolekcjonerka reklam prasowych.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone