W Szwajcarii znaleziono cmentarzysko dinozaurów

opublikowano: 2007-08-13 10:02
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W ubiegły czwartek szwajcarskie media informowały o niesamowitym odkryciu szczątków dwóch plateozaurów. Naukowcy nie wykluczają, że odkryto największe w Europie cmentarzysko dinozaurów.
REKLAMA

Paleontolog-amator odkrył kości, przyglądając się budowie domu we wsi Frick koło granicy z Niemcami. Monica Ruembeli z tamtejszego muzeum dinozaurów mówi, że odkrycie to może oznaczać, iż rejon, w którym w Szwajcarii od dziesięcioleci znajdowano szczątki plateozaurów jest znacznie większy niż dotąd sądzono.

Martin Sander, paleontolog z Uniwersytetu Bonn, spekuluje, że chodzi o największe cmentarzysko dinozaurów w Europie. Według niego, w rejonie wsi Frick mogą znajdować się szczątki co najmniej 100 tych prehistorycznych gadów. Wielkie stada roślinożernych plateozaurów (mierzących do 10 metrów licząc od łba do ogona), wędrowały po deltach rzek około 210 milionów lat temu. Naukowcy mówią, że obszar dzisiejszej Szwajcarii był wtedy pustynny, a krajobraz przypominał dzisiejsze ujście Nilu.

Martin Sander powiedział, że również w Niemczech są dwa duże cmentarzyska plateozaurów, ale nie zbadano ich dokładnie - jedno z nich znajduje się pod miastem Halberstadt (Saksonia-Anhalt), a drugie pod lasem koło Trossingen (Badenia-Wirtembergia).

źródło: onet.pl

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Katarzyna Wylon
Absolwentka studiów licencjackich z socjologii reklamy i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim, studentka II roku studiów magisterskich (dziennikarstwo) na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje w branży PR. Miłośniczka dobrej literatury i kina, kolekcjonerka reklam prasowych.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone