Reklama dźwignią handlu, czyli husaria przy stoisku warzywnym...

opublikowano: 2016-03-11 14:23
wolna licencja
poleć artykuł:
Pewna firma, posiadający w Polsce sieć sklepów, postanowiła wykorzystać polską obsesję na punkcie wszystkiego co narodowe, patriotyczne i historyczne. Tym samym stare ordynarne „szczucie cycem” wywindowało na kolejny poziom: od dziś mamy szansę obserwować „szczucie historią”.
REKLAMA

W krótkim filmiku reklamowym rzeczonej firmy wystąpiła spieszona husaria oraz dziewoja w łowickim stroju. Całość ma podkreślać polskość produktów, w tym między innymi „Cymesu”, który przynajmniej mi kojarzy się z kuchnią żydowską.

Obawiam się, że w ten sposób rozpoczyna się nowy trend, w którym to nie gołe baby, a postacie historyczne będę reklamowały wszystko co dobre i polskie. Giełda propozycji jest niemała, jedynie strach o nich myśleć. O ile husarze, szwoleżerowie czy starodawni woje króla Bolesława reklamujący gładź, tampony i sokowirówki mogą być raczej niedorzeczni, to scenariusz, w którym powstańcy warszawscy czy żołnierze wyklęci zaczną służyć jako produkt staje się niebezpiecznie realny. Co gorsze, zaczyna się to już dziać, przynajmniej w części patriotycznych gadżetów, jak słynna już pościel inspirowana ruinami Warszawy...

Artykuły publicystyczne w naszym serwisie zawierają osobiste opinie naszych redaktorów i publicystów. Nie przedstawiają one oficjalnego stanowiska redakcji „Histmag.org”. Masz inne zdanie i chcesz się nim podzielić na łamach „Histmag.org”? Wyślij swój tekst na: [email protected]. Na każdy pomysł odpowiemy.

Redakcja: Tomasz Leszkowicz

Polecamy e-book Sebastiana Adamkiewicza „Zrozumieć Polskę szlachecką”

Sebastian Adamkiewicz
„Zrozumieć Polskę szlachecką”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
82
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-4-6

Książkę można też kupić jako audiobook, w tej samej cenie. Przejdź do możliwości zakupu audiobooka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Rzewuski
Absolwent filozofii i historii Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant na Wydziale Filozofii i Socjologii UW. Publikował w „Uważam Rze Historia”, „Newsweek Historia”, „Pamięć.pl”, „Rzeczpospolitej”, „Teologii Politycznej co Miesiąc”, „Filozofuj”, „Do Rzeczy” oraz „Plus Minus”. Tajny współpracownik kwartalnika „F. Lux” i portalu Rebelya.pl. Wielki fan twórczości Bacha oraz wielbiciel Jacka Kaczmarskiego i Iron Maiden.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone